Dalo by se říci, že zahrádkaření je, vedle houbaření a pití piva, tradiční činností českých občanů. Pravdou je, že k této činnosti musí člověk dospět, jelikož zajímá především lidi starší 30 let. Jen si vzpomeňte, kolikrát jste viděli starat se o zahradu se záhonky nějakého mladíka. Je to ale naprosto pochopitelné. Čím jste starší, tím víc vyhledáváte činnosti, které jsou méně náročné a jsou klidnějšího charakteru. A obě tyto věci splňuje právě zahrádkářství.
Nejen, že zahrádka plná květin vypadá opravdu nádherně, ale pocit, že jste vypěstovali živou barevnou rostlinku, stojí za to. Ještě lepší pocit je ale z vypěstované zeleniny či ovoce. Nic Vám nebude chutnat lépe než Vámi vypěstovaná zelenina. Zelenina kupovaná v supermarketu bývá chemicky ošetřená, což Vy samozřejmě dělat nemusíte. Je vlastně jen na Vás, zda budete ošetřovat plody chemickými postřiky.
Při obhospodařování Vašich záhonků si parádně odpočinete. Vlastně budete odpočívat prací. Vyčistíte si hlavu a v klidu si nad vším popřemýšlíte. Zahrádkaření opravdu není nijak náročné a zvládnete ho, i pokud jste starší ročník. Tento koníček vlastně bývá oblíbený zejména u důchodců, kteří často nemají, co dělat. Ti šťastnější z nich jen mohou vyběhnout před zahrádku a začít s plením záhonků.
Návštěva zahrádkářství se pak stane Vaší oblíbenou činností, tedy samozřejmě až po samotném zahrádkaření. Vybrat si novou rostlinku a vybrat jí to pravé místo v záhonku, to je teprve zábava. Pěstovat rostliny je jako vychovávat děti. Tedy samozřejmě s tím rozdílem, že děti ve finále nesníte. To by bylo hodně morbidní. Zelenině a ovoci nevadí, že jí sníte. Právě naopak, k tomu je určená.
Úrodu, kterou okamžitě nesníte, jednoduše dejte do igelitových pytlíků či krabiček a uchovejte v mrazáku. Pak ji můžete použít úplně kdykoliv. Ovoce použijete do ovocných koláčů. Zeleninu většinou spotřebujete hned, nedoporučuje se ji uchovávat v mrazáku stejně jako ovoce.