Jak ušetřit na stěhování?

Říká se, že stěhování je horší, než když vyhoříte. Určitě máte zkušenosti s tím, když se člověk musí stěhovat a není to zrovna jednoduchá záležitost. Nejen, že vás to stojí čas, ale stojí vás to i nemalé nervy a případnou námahu. Proto je dobré si rozmyslet, jakým způsobem budete postupovat.
stěhovací krabice 
Stěhování na vlastní pěst
Jednou variantou je, že můžete využít vlastních možností stěhování vašeho bytu nebo domu. V tomto případě můžete ušetřit hlavně na tom, že nebude platit žádné náklady stěhovací firmě. Pokud vlastní i auto, tak jediné, co vás to bude stát, tak je benzín. Bude vás to stát vaše vlastní úsilí a možné těžkosti v rámci přenosu věcí, hlavně pak nábytku, který je velmi těžký.
rohový gauč 
Stěhování stěhovací firmou
Pokud si vybíráte stěhovací firmu, rozhodně dejte na doporučení. Lze hledat na internetu, což je také nejlepší varianta. Osobně velice doporučuji se seznámit se všemi podmínkami stěhovací firmy. Někde se totiž cena účtuje dle kilometrů a následně i za každé patro. Dále jsou různé příplatky za to, že v domě není výtah, za těžké věci, za obalový materiál a další věci. Je potřeba si vše dobře nastudovat, aby se člověk potom nedivil. Naopak existují firmy, kde platíte vyloženě za čas, tedy je zde hodinová sazba a skoro nic dalšího neplatíte. To je velice dobrá věc, pokud víte, že v domě není výtah, protože platit pak za každé patro bez výtahu příplatek se může hodně prodražit. Sám mám s tímto zkušenosti a na takovou firmu jsem narazil. Velice profesionální a milý přístup pracovníků. Určitě si zaslouží velké poděkování, protože všechno odstěhovat, musí mít opravdu sílu. Neplatil jsem zbytečně nic navíc, jen to, co bylo domluvené. Jelikož se stěhovalo do třetího patra bez výtahu, tak tahat postel a gauč nebylo vůbec nic jednoduchého. Dal jsem jim i poměrně dost peněz navíc. Zasloužili si to.
kartonový box 
Pokud se tedy potřebujete stěhovat, zvolte si, jak je to pro vás nejlepší. Každopádně si myslím, že i na stěhovácích se dá ušetřit a také vám vše bezpečně převezou. Vynesou vše do nového bytu, ve starém bytě (dle jejich služeb) rozmontují nábytek, zabalí a připraví k přepravě. 

Sbohem, peníze!

Už nějakou dobu probíhá v bankách stahování starších typů našich současných bankovek. Těch, které sice vypadají skoro stejně jako ty novější, ale mají tu smůlu, že mají například onen tenčí a jednodušší metalický proužek. Tyto bankovky se prostě liší, prý jsou někdy mezi lidmi pochybnosti o tom, zda jsou tyto vlastně platné, a tak se jednoduše stáhnou z oběhu. Aby tu nakonec zůstal od každého druhu bankovek jenom jediný, ten nejnovější, vzor.

čas jsou peníze

Jistě, je to poněkud hloupé zdůvodnění, protože kdo z nás ještě před nedávnem rozlišoval bankovky podle toho, zda mají nazlátlý nebo stříbřitý proužek, zda je tento širší nebo užší a zda má na sobě něco konkrétního napsáno, že? Všechny bankovky měly a mají dostatek nesporných bezpečnostních prvků, díky kterým lze ověřit jejich pravost, a tak se výše uvedeným rozhodnutím o povinném stažení z oběhu udělá možná daleko víc škod než užitku. Protože ti, jimž zůstane pomyslný černý Petr z nějakého důvodu v rukou, si ho po skončení platnosti budou muset odnést k výměně do konkrétní banky, a kdo promešká stanovenou lhůtu, ten už si bude moci svými stokorunami až dvoutisícovkami ze starší emise leda tak vytapetovat byt.

A tak zbývá jediné. Připravte se na loučení https://www.hypoteka-bez-registru.net/pripravte-se-louceni/, a to pochopitelně tak, že se budete co nejrychleji zbavovat bankovek, jejichž platnost se pozvolna chýlí ke konci. Abyste se jich zbavili, dokud je ještě čas. Je to sice možná smutné, ale je to zkrátka tak.

zloté bankovky

A pokud byste chtěli slyšet aspoň nepatrnou útěchu, mohu vám ji nabídnout. I když vás tato určitě rovněž nepotěší.

On totiž zánik některých dosavadních bankovek, které nás už brzy opustí, není vůbec tím nejhorším. Nejhorší je ekonomická politika našeho státu, kvůli které možná ani ty bankovky, jež zůstanou v platnosti, nebudou časem k ničemu. Stačí se podívat, jak roste inflace, tedy ceny. A kdo ví, jestli nebudou nakonec mít platné i neplatné peníze stejnou hodnotu. Tu nulovou.

Výhody i rizika nebankovních hypoték

V České republice se můžeme setkat se společnostmi, které poskytují právnickým i fyzickým osobám tzv. nebankovní hypotéky. Ty se v mnohých ohledech podobají americkým hypotékám. Společnost vám půjčí peníze, za které ručíte nemovitostí. Nejedná se o účelový druh úvěru, tudíž můžete peníze využít na cokoliv. Pojďme si teď představit výhody a některá skrytá rizika, která vás mohou potkat v případě nebankovní americké hypotéky Fahd.

Kreditní karty

Některá rizika nebankovních hypoték

Nebankovní poskytovatelé primárně cílí na žadatele, kterým banka odmítla tak vysoký úvěr poskytnout. Nebankovní hypotéku je mnohdy možné získat bez doložení měsíčních příjmů. Některé společnosti navíc nenahlíží ani do registru dlužníků. V případě nebankovních hypoték je ale zapotřebí počítat s kratší dobou splatnosti. Společnosti v nebankovním sektoru vám navíc nepůjčí celých 100% hypotéky, ale pouze 50-70% zástavní hodnoty nemovitosti. V případě, kdy z jakéhokoliv důvodu nebudete schopni plnohodnotně splácet, může nemovitost propadnout ve prospěch společnosti. Odhad nemovitosti se může dle aktuální tržní hodnoty výrazně lišit.

Podpis smlouvy

Benevolentnost nebankovních úvěrů je navíc do jisté míry vykoupena vyšší úrokovou sazbou, která se v takových případech může pohybovat i nad 10%. Na druhou stranu se jedná možná o jedinou možnost, jak si mohou rizikový žadatelé půjčit i větší obnos peněz.

Kdy se pro nebankovní hypotéku rozhodnout?

Nebankovní hypotéka je výhodný produkt pouze za určitých okolností. Lidé jí volí v situacích, kdy jim běžná banka již odmítá půjčit. Mějte na paměti, že vám banka nechce půjčit pro vaše vlastní dobro. Pokud jste si však přesto jisti, že dokážete úvěr zafinancovat, je nebankovní společnost jednou z možností. V případě, kdy se pro nebankovní hypotéku rozhodnete, řada společností vám vyjde vstříc velmi rychle.

Je to začarovaný kruh?


Soukromí podnikatelé pracují a tím si vydělávají. Část takto vydělaných peněz je určena pro jejich vlastní spotřebu, tedy pro zajištění si jejich životních podmínek, část peněz se pak vrací do firmy v podobě investic do toho, co se musí financovat, aby se takové podnikání udrželo. Tak to funguje, ale pochopitelně jedině v situaci, kdy jsou zisky plynoucí z takového podnikání dostačující.

Jenže nikdy není zaručeno, že tomu tak vždy bude. Je i mnoho případů a situací, kdy z podnikání plynoucí zisky nestačí na zaplacení všeho výše zmíněného. Někdy se nedaří, a to znamená, že by bylo potřeba do firmy investovat, jenže už není kde na to vzít. A to je pak zlé, protože je to předzvěstí úpadku. A proti tomu se musí určitě něco podniknout, s tím není záhodno se jenom tak smířit.

obrázek domu

Ale co má dělat podnikatel, kterému jeho podnik nevynáší tolik, kolik by nezbytně měl? Někdo takový prostě musí sehnat postrádané finance někde jinde. A to pochopitelně nejspíše někde v některé finanční instituci nabízející půjčky.

Ovšem co se stane, když soukromník osloví nějakou banku a doloží jí svoji krajně neradostnou ekonomickou situaci? Co by se asi stalo? Řeknou mu, že není bonitní, a pomoci mu odmítnou.

dvacítky liber

Ale to naštěstí nemusí být ještě tragédie. Protože u nás máme nejen banky, ale i nebankovní společnosti, a kromě těžko dosažitelných a přísnými pravidly provázených bankovních půjček tu je i americká hypotéka bez dokládání příjmů https://nebankovnihypoteky.net/hypoteka-bez-registru/. A u takové nebankovní hypotéky podnikatelé uspějí často i tehdy, když už jinde nemají žádnou naději. Protože se taková hypotéka půjčuje komukoliv, kdo se za ni zaručí nemovitostí, bez ohledu na to, jak se mu finančně vede. A tak tu mají naději i lidé s nízkými příjmy, záznamy v registrech dlužníků či exekucemi. Nikdo díky nebankovním hypotékám nemusí být ztracený.

Zastavit jde pro účely půjčky všechno

Pakliže se chystáte na velkou investici, která není jen tak ledajaká půjčka do padesáti tisíc, měli byste si také vybrat nějaký předmět, věc v právním smyslu, kterou byste zastavili jako ujištění toho, že vše splatíte. A zastavit můžete opravdu spoustu věcí, o kterých byste si to ani nemysleli. Tak si to všechno napíšeme, ne?

gold-2640316_640

  1. Nemovitosti

To je asi nejčastější zástava, tady není asi co říkat nového. Jedná se o klasický hypoteční úvěr, kdy je zřízeno zástavní právo na vaši nemovitost a v případě nesplacení půjčky dojde nejdříve k prodeji zástavy ujednaným způsobem, případně soudní či exekutorskou dražbou nebo i veřejnou dražbou, splatí se, co je třeba a zbytek se vám vrátí – ten vratek se nazývá právně hyperocha a je to institut ještě z římského práva. Dokonce může být i hypotéka družstevní byt https://www.fahd.cz/hypoteka-na-druzstevni-byt/.

  1. movité věci jako auta

Drahé automobily, letadla, motorky, bazény, cokoliv s nějakou větší hodnotou, a pokud je taková věc oceněna dostatečně na to, aby byla schopna plnit roli zástavy, může být zástavou, ze které se opět věřitel zhojí v případě, že nedojde ke splacení pohledávky dlužníkem. Výhodné je například zastavit auto, neboť ho můžete i během zástavy používat a tedy nebudete omezeni na výdělku, a přesto dostanete velký finanční obnos. A pokud ztratíte auto, nu co, tak půjdete pěšky nebo si chytnete autobus.

  1. Nehmotné věci

Některé věci jdou zastavit, i když na ně nemůžeme reálně ani sáhnout. Například podíly ve společnostech, družstvech, autorská práva nebo třeba i licence, které držíme. TO všechno jde zastavit a v případě, že dojde k nesplacení, se to prostě prodá. Je to neobvyklé a asi každý člověk není vždycky deseti procentním vlastníkem společnosti či není držitelem licence, ale v některých případech toto může pomoci.

scale-2522379_640

  1. Lze zastavit i práva v budoucnu vzniklá

Například si vezměte, že jste umělecký kovář a vaše předměty mají vysokou hodnotu. Jste právě v procesu vyrábění unikátního kousku, o kterém víte a dokonce i ostatní to ví, že jej prodáte za hodně velké peníze. Vzápětí ale dojdou peníze. Tak proč vlastně nezastavit něco, co sice ještě nevzniklo, aloe v budoucnu určitě vznikne?

Půjčka, která ručí nemovitostí

Mnoho z nás nemá dostatek financí. Bohužel velmi často se stává, že jsme nuceni si určitou finanční hotovost vypůjčit. Mezi oblíbené a nejvíce poptávané úvěrové produkty patří hypotéky. Známá běžná hypotéka je vázána určitým účelem, kvůli kterému je poskytnutá, nejčastěji se jedná o financování do nemovitosti.

V současné době už ani není problém si vypůjčit peníze k využití na jiné účely. Pokud budete chtít využít peníze k jiným účelům, v takovém případě můžete sáhnout po speciálním druhu hypotéky, který se nazývá americká hypotéka.

šťastný člověk

Vlastnosti produktu

Americká hypotéka má celou řadu specifik, některé se liší v závislosti na určitém hypotečním produktu, u některých zas jsou vlastnosti podobné, ne-li dokonce stejné. Všechny americké hypotéky musí být zastavěny nemovitostí. Takže tedy když požádáte o americkou hypotéku, musíte mít nemovitost na území České republiky, kterou budete ručit.

Výhody

První výhoda americké hypotéky je ta, že má nižší úrok. Jedná se totiž o jednu z nejlevnějších půjček. Další výhody se liší podle konkrétní nabídky. Jde o podmínky, které chce poskytovatel, abyste splnili, kvůli tomu, abyste mohli úvěr získat. Další výhody jsou výše úvěru, úroková sazba či délka splátkového kalendáře.

dřevěná truhlice

Americká hypotéka bankovní i nebankovní

Na trhu se nachází mnoho nabídek produktů americké hypoték. Tento neúčelový produkt nabízejí jak bankovní, tak i nebankovní společnosti. Pokud budete tyto dvě společnosti srovnávat, zjistíte, že mezi nimi jsou značné rozdíly. Proto tedy je zapotřebí si všechno dobře promyslet a posoudit, jaká americká hypotéka bude pro vás nejlepší.

Hypotéka bez registru

Americká hypotéka bez registru toleruje zápis v registru dlužníků, či záznam v registru nebere jako překážku k získání americké hypotéky.

Hypotéka bez doložení příjmu

Tato varianta hypotéky je vhodná pro lidi, kteří nemůžou nebo nechtějí doložit příjem.

Zpětný leasing nemovitosti

S pojmem leasing se setkáváme zejména u automobilů. S něčím podobným se ale můžeme setkat i u domů.

Pokud si půjčíte od banky či nebankovní společnosti nějakou tu korunu, je více než jasné, že bude potřeba to co možná nejrychleji splatit. Jestliže se ale dostanete do problémů a přestanete půjčenou částku splácet, pak s velkou pravděpodobností můžete přijít o vše, co vlastníte.

Abyste se něčemu takovému vyhnuli, je skutečně potřeba mít předem vše dobře rozmyšleno a také rozplánováno. Nikdy nevíte, kdy se můžete dostat do situace, kdy nebudete moct danou částku splatit. V takové situaci by mohl opravdu nastat problém.

kufřík a peníze

Jistě by se něco takového dalo řešit další půjčkou, ale mít čím dál tím více dluhů se rozhodně nevyplácí. Je sice pravda, že by to takto mohlo fungovat do nekonečna, ale představa, že poté máte splácet několik miliónů korun, rozhodně není příjemná.

Pokud vám opravdu hrozí to, že byste mohli přijít i o bydlení, pak je zde něco, co by vám mohlo pomoci. Zpětný leasing nemovitosti https://nebankovni-hypoteky-cz.cz/aktuality/zpetny-leasing-nemovitosti-prodej-pronajem-nemovitosti/ je něco, co pomohlo již velké spoustě lidí. Může se stát, že něco takového pomůže i vám.

V čem vlastně zpětný leasing nemovitosti spočívá? Je to prosté. Bude potřeba, abyste vaše bydlení prodali pomocí realitní kanceláře a pronajali si nemovitost.

moderní nemovitosti

Něco takového je řešením, které můžete využít i vy.

Samozřejmě je zde poté možnost zakoupit si vaše původní bydlení zpět. Něco takového byste ale měli řešit až v době, kdy na to zase budete mít.

Určitě neváhejte a této možnosti využijte, pokud vám již jde do tuhého.

Lepší možnost asi neexistuje.

Pokud byste se ohledně tohoto potřebovali s někým poradit, pak máte určitě možnost. Něco takového nabízí zejména nebankovní společnosti. Zkuste se poptat právě tam. Pokud narazíte na někoho šikovného, jistě dostanete odpovědi na všechny vaše otázky.

Vědět co a jak se rozhodně vyplatí.

Parcela

Když na člověka přijde čas a rád by založil rodinu, nebo ji už má, tak začne přemýšlet o lepším bydlení. Prohlíží si katalogy nebo zkoumá inzeráty, aby si pomaličku začal vybírat to své po nocích vytoužené.

Hrst peněz

Jenže tahle chaloupka má malá okna, tahle zase rovnou střechu a on chce sedlovou, tahle je na nevýhodném místě a prostě je pořád něco, co nevyhovuje.

Jsou to sice drobnosti, při koupi domu skoro nepodstatné, ale vy v něm budete žít zbytek života, a tak chcete něco, aby to vyhovovalo vaší představě a to, pokud možno, přesně.

Jenže jak toho docílit, když to snad ani nikde není. A tak se spousta lidí rozhodne postavit si vlastní dům. Jenže na to je třeba stavební parcela. Takový pozemek stojí hříšný peníz a ty asi po ruce jen tak nikdo nemá. Kde by je také vzal, když se živí poctivě. Nuže, začněme tedy peníze shánět.

Začíná anabáze, kterou by i Švejk záviděl. Od kamaráda ke kamarádovi, od strýce k tetičce, od banky k bance. Bez úspěchu. Vždy se někde něco zvrtlo a vy stále nemáte ani vindru. Tedy, něco ano, tak zhruba na kliku u dveří, a to je po čertech málo. Co tedy udělat dál, kam ještě zajít?

Zde by se dala doporučit americká hypotéka bez dokládání příjmů. Tyto doklady totiž celou věc jen zdržují, nemluvě o tom, že účetní vašeho podniku je drbna, a tak hned celá fabrika ví, že si chcete půjčit. A vy o tuhle pozornost vůbec nestojíte.

Hromada mincí

Tak tedy tuhle záležitost lze u americké hypotéky bez dokládání příjmů naprosto pominout. Ta zde totiž odpadá a tím se celý proces žádosti a zapůjčení peněz nesmírně zrychlí.

Ovšem nemyslete si, že tím máte na půjčku automaticky nárok, to v žádném případě. Jde jen o urychlení procesu a hodně nadstandardní věc, se kterou se jinde v jakékoli bance nesetkáte.

Využijte proto této finanční pomoci a neváhejte výše zvýrazněnou firmu kontaktovat. Uvidíte, že neprohloupíte.

Jaké dávky vyplácí úřad práce

Žijete celkem spokojený život a náhle se vám doslova obrátí naruby. Z úžasného partnera se vyklube podvodník, v zaměstnání vám skončí pracovní poměr na dobu určitou, takže jste rázem bez zaměstnání, bez peněz a bez živitele rodiny. Jak to bývá, neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. Vy se dostáváte do útlumu, protože starost o děti za minimum peněz je dost obtížná. Navíc jste sami bez podpory bližních a nemoc už ťuká na dveře.
chlap na lavičce
Pokud se dostanete do prekérní situace, vězte, že vždy je z ní cesta ven. Neskládejte ruce v klín, ale pokuste se vzchopit. Stanete-li se nezaměstnanými, vydejte se na úřad práce. Ačkoliv se tomu bráníte, nikdy jste na „pracáku“ nebyli, vězte, že na úřad práce byste vyrazit měli. A to proto, že jakmile zůstanete bez práce a nejste jinak osobou, za kterou je stát plátcem zdravotního pojištění a zůstáváte doma, vzniká vám dluh na zdravotním pojištění. A každým dnem narůstá. Zdravotní pojišťovna může „jít“ kontrolou až 5 let zpětně a dlužné pojistné vyčíslí včetně penále, které není mizivé! Proto – pokud jste nezaměstnaní, zaregistrujte se na úřadu práce. Stát nejen, že za vás bude platit zdravotního pojištění, ale máte jakousi jistotu. Ne, stát se o vás nepostará, to musíte chtít především vy. Úřad práce vám bude vyplácet podporu v nezaměstnanosti, pokud vám na ni vznikl nárok, úřednice s vámi bude jednat, zjišťovat vaše pracovní návyky, váš zájem o práci.
cvrnknutí do figurky
A také vám může nabídnout různé rekvalifikační kurzy, které jsou hrazeny státem. Navíc na úřadu práce jsou i další oddělení, nejen oddělení zaměstnanosti. Můžete si požádat na dávkách státní sociální podpory o přídavek na dítě, příspěvek na bydlení. Dále úřad práce vyplácí rodičovský příspěvek, porodné a dávku, o kterou si nikdo obzvlášť rád neříká, ale bohužel je to život – pohřebné. Na každou dávku jsou zapotřebí různé formuláře, různé podmínky. Nemějte obavy, pracovnice úřadu práce vám zajisté rády poradí.

Hypotéka, břemeno na celý život

Zatímco hypotéku vlastní každý čtvrtý, spotřebitelským úvěrem je zatížena pětina obyvatelstva. A na co si Češi nejčastěji půjčují? No přeci na nákup auta.
Průzkum napříč českou populací ukázal, že si hypotéku berou nejčastěji lidé ve věku 30 až 44 let. Pochopitelné je, že nejmenší podíl lidí s hypotékou tvoří starší generace, přičemž ji má pouze šest procent lidí starších 60 let.
krásný dům
Doba splatnosti hypotéky je ve většině případů do dvaceti let. Její délka však závisí na věku žadatele. Kratší dobu mají nastavenou ti starší a naopak nad dvacet let mají hypotéku lidé do 44 let.
V současnosti si banky hlídají, komu peníze poskytnou a komu ne. Nikomu již neposkytnou tzv. stoprocentní hypotéku. Lidé tak musí nákup nemovitosti financovat i z vlastních finančních zdrojů. Nejčastěji jsou to úspory na běžných spořicích účtech nebo stavební spoření v případě starších lidí. Lidé si půjčují i v rámci své rodiny.
rodina v domku
Našli jste tedy svůj vysněný dům a budete žádat o hypoteční úvěr? Mám pro Vás 5 věcí, které je potřeba vědět před jejím pořízením:
· Při sjednávání co nejnižší úrokové míry je dobré vědět, že ji zásadně ovlivňuje hodnota LTV, což je poměr hodnoty poskytnutého úvěry k ceně nemovitosti a to v procentech. Čím je hodnota nižší (neboli čím více máte naspořeno), tím lepší úrokovou míru můžete očekávat.
· Než zažádáte o úvěr, odkládejte si bokem finanční částky v hodnotě splátky na hypotéku. Vyzkoušíte si tak, jak vám bude hypotéka vyhovovat a navíc si vytvoříte finanční rezervu.
· Nenechávejte si odhadnout cenu nemovitosti předem. Banky mají totiž své odhadce a chtěly by si udělat odhad sami, takže by to pro Vás byly vyhozené peníze. Zásadní je také to, že odhad ceny je vždy o několik procent nižší, což pro banku představuje ochranu před rizikem, kdyby nemovitost šla do dražby)
· Věk je rozhodující pro žadatele o hypotéku. Banky počítají s tím, že musí být hypotéka splacena kolem 70 roku života. Pokud tedy žádáte o hypotéku v 50 letech, pravděpodobně si ji můžete vzít už jen na 20 let.
· Čím delší doba splatnosti, tím nižší jsou měsíční splátky, ale tím více přeplatíte na úrocích. Většinou je doba 15, 20, 30 nebo nejvýše 40 let, kterou poskytuje málokterá banka. Pokud si však dobu splatnosti nastavíte nižší a splátky jsou nad vaše síly, můžete si v období fixace dobu splatnosti prodloužit a tím splátky snížit.
Podle propočtu společnosti Golem Finance klient s průměrným čistým příjmem 23 tisíc korun a žádající o hypotéku s 25 letou dobou splatností teoreticky dosáhne na 3,5 milionu korun. Dokonce lidé s příjmem 39 040 Kč klienti mohou dosáhnout až na 5,2 milionu korun.