POLDI – manželka zakladatele kladenské huti byla podnětem pro značku světoznámou v průběhu dvacátého století. Spojené ocelárny Národní podnik představovaly pro kladenský okres zdroj obživy pro několik tisíc lidí. Kladenská poldovka zanikla, spolu s ní i většina provozů výroby oceli a dokonce se k ní nehlásí ani hokejový klub, takže se z hlediště hokejové arény již neozývá hlasité : „Poldi Kladno!“
Kofola – oblíbený kofeinový nápoj přežil až do dnešních dnů, na trhu je již bezmála šedesát let. Kofola se dokonce stala u nás nejvýznamnějším nápojem tohoto typu a předstihla i slavnou Coca-colu. Možná pro svou specifickou příchuť, kterou si zachovala v nezměněné podobě.
Merkur – legendární stavebnice oblíbená zejména v 80. letech úspěšně konkuruje zahraničním výrobkům na trhu. Proč? Už jste někdy montovali jednotlivé pohyblivé dílce pomocí šroubků a matiček, šnekových soukolí a ozubených kol? Tak to někdy vyzkoušejte a pochopíte, co znamená tvůrčí zábava, a ne jen pouhé snadné skládání přesných plastových kostek Lega .
Botas – více než tři čtvrtiny Čechů zná tuto značku obuvi, přitom v socialistickém Československu lidé spíše hleděli směrem do západní Evropy a pracně sháněli boty Puma a Adidas. Těch je dnes na trhu přehršel, a pokud zrovna nepatříte k milovníkům speciálních outdoorových modelů a nevyhledáváte specifické obutí, možná vás to bude lákat sáhnout po tradičních českých výrobcích. Navíc je známo, že české továrny využívají kopyta podle tvaru chodidel v naší zemi obvyklých, nikoli jako zahraniční producenti univerzální kopyta „unisex“.
Igráček – napodobenin plastových pohyblivých panáčků existuje spousta, ale Igráček je jen jeden. O tuto hračku je tak obrovský zájem, že ji výrobci nestačili dodávat na trh. S Igráčky si řada z nás spojuje své dětství a snaží se je nabídnout i svým potomkům, kteří jsou doslova přehlceni hračkami nejrůznějších kvalit, vyráběných převážně v Číně.