Ačkoliv v našich končinách tenis není ani zdaleka tak populární jako například fotbal či hokej, stále je poměrně dost sledovaný, a to zejména proto, že máme několik velmi dobrých hráčů, kteří jsou schopni prezentovat naši zemi na světové úrovni. Pokud však jde o domácí hraní, zejména s dětmi, dává naprostá většina lidí přednost podobnému sportu, badmintonu. Ten však není ani zdaleka tak sledován na profesionální úrovni. Jak si tento rozpor vysvětlit?
Naprosto jednoduše. Odpálení badmintonového košíčku je totiž podstatně fyzicky méně náročné než odpálení klasického tenisového míčku. Je to především kvůli jejich rozdílné hmotnosti. Především pro malé děti, které ještě nemají dostatek síly ani koordinace, je tak badminton tou snazší a přístupnější variantou.
Je však jasné, že vzhledem k výše uvedenému rozdílu se musí lišit i používané rakety. Ty musí vycházet právě z vlastností toho, k čemu slouží, zde tedy z předmětu, který s jejich pomocí bude odpalován. Například si můžeme všimnout, že jsou rakety badminton Sport Oáza jinak tvarované. Jsou delší, především pak část od rukojeti k samotnému výpletu. Tím se zvýší dosah hráče, který tak může odpálit i rány, které by s tenisovou raketou nebyl schopen vykrýt.
Na druhou stranu, pokud by tenisová raketa byla takto konstruována, její násada by se velmi brzy zlomila. Také odpal by byl mnohem méně pohodlný, neboť bychom nebyli schopni vložit do něj tolik síly. Co se výpletu týče, tak ten je u té badmintonové podstatně hustší. Je to především z důvodu, aby v něm neuvízl košíček. Jeho konec má totiž podstatně menší průměr než tenisový míček, a to je nutné zohlednit. Stejně tak tomu je i u napnutí jednotlivých vláken výpletu. To musí být u badmintonu větší, neboť košíček by se měl velmi snadno odrazit i při použití minimální síly. Zato u tenisu je lepší, když je poněkud volnější, neboť je pak umožněna větší preciznost. Je tedy vidět, že se vyplatí používat to správnou raketu určenou pro daný sport. Jen tak si hru skutečně užijeme.